service
figure
figure

Prof. Dr. Turna İLKNUR

Prof. Dr. Turna İLKNUR

Dermatoloji Uzmanı

1969 yılında Samsun’da doğdum ve ilk, orta ve lise öğrenimimi Samsun’da tamamladım. 1992 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. 1992 yılından itibaren 3 yıla yakın süre Çorum ve Samsun’da pratisyen hekim olarak çalıştıktan sonra 1995 yılında uzmanlık eğitimime başladım. 1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda eğitimimi tamamlayarak Dermatoloji Uzmanı oldum. Sonrasında İzmir’de 1,5 yıl özel bir hastanede çalıştım ve 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda akademisyen olarak çalışmaya başladım. 2007 yılında Doçent, 2012 yılında da Profesör unvanı aldım.  Halen aynı bölümde kişisel olarak beni çok beslediğini düşündüğüm akademisyenlik hayatımı sürdürmekteyim.

Yıllar içinde bilimdeki logaritmik artış dermatolojik uygulamalara da yansımış teknolojik gelişmelerin de katkısıyla alanımız oldukça zenginleşmştir.  Lazer ışık kaynaklarının da desteği ile kozmetik estetik uygulamalar daha çok öne çıkmış olsa da,  klinik dermatolojik uygulamalarda da pekçok gelişme olmuştur. Bazen yetişmek zor olsa da bu çeşitlilik ve renklilik umarım artarak devam eder. Emek verdiğiniz konulara bağlılığınız giderek artıyor ve daha çok seviyorsunuz zamanla. Dermatoloji yolculuğum da bu nedenle hayatımın en önemli parçalarından biri.

Yaş aldıkça bazı şeylerin değeri daha da artıyor ve derinleşiyor kuşkusuz. Hayat yolculuğunda bana eşlik eden ve çoğu zaman çok şanslı olduğumu düşünmemi sağlayan oğlum, eşim, ailem ve dostlarıma çok şey borçluyum.

Güzel anılar biriktirmek dileklerimle....