Medikal Cilt Bakımı

Cilt Bakımı (Aqua Peel)

Sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak hem güzel bir görüntü için hem de sağlığımız için önemlidir. Cildin doğal işlevini yerine getirebilmesi açısından da gereklidir.

Kişinin cilt tipine uygun düzenli olarak bakımların yapılması zamanla ve yaşam koşullarıyla birlikte meydana gelebilecek kırışıklık, sarkma, leke, akne gibi sorunların oluşmasını engellemek açısından da oldukça önemlidir. Cilt bakımında amaç güzellik gibi görünse de öncelik cilt sağlığının korunması olmalıdır.

Cilt bakımı günlük bakım ve temizleme rutini dışında, cildin vitamin ve minerallerle beslenmesini sağlayan uygulamalardır. Aqua Peel cilt bakımı cildin yüzeyini ve alt katmanlarını bir arada etkileyen ve derinlemesine temizler ve yenilenmesini sağlar

AquaPeel cildi tahriş etmeden temizleyen, aynı zamanda besleyen ve bakımını yapan hem mekanik hem de kimyasal peeling cihazıdır. Farklı cilt tipi ve sorunlarına uygun olarak hazırlanmış solüsyonlar püskürtme ve vakumlama teknolojisi ile cilde derinlemesine nüfuz ederek cildin pürüzsüzleşmesini, parlamasını ve daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Peeling,Vakum,Arındırma işlemlerini birlikte gerçekleştirir. Elle sıkma gibi klasik cilt bakımlarının ciltte yarattığı tahrişe sebep olmaz. Uygulamanın olumlu etkileri ise hemen kendini göstermeye başlar.

Aqua Peel Cilt Bakımı Kimlere Ve Nasıl Yapılır?

Aqua Peel, cildini yenilemek ve güçlendirmek isteyen kadın ve erkek bireylere uygulanabilir.Uygulama öncesi “Observer 520” cilt analiz cihazı ile 6 farklı ışıkla cildinizin fotoğrafları alınır sonrasında bu fotoğraflar ve cildinzideki sorunlar  Dermatoloji uzmanı Prof.Dr.Turna İlknur tarafından  değerlendirilir ve medikal cilt bakımı için bir plan oluşturulur.

Aqua Peel cilt bakımı, 3 aşamadan oluşan, kapsamlı bir bakım sürecidir.

1.    Aşama – Derinlemesine Temizleme: Düşük dozlarda uygulanan Alfa Hidroksi Asit ile gözeneklerin derinliğine inilir ve cilt tüm kirlerinden arındırılır.

2.    Aşama – Ekstraksiyon:  Cilde düşük oranda salisilik asit verilerek cilt yüzeyinin temizlenmesi, cildin daha yumuşak ve esnek bir yapıya kavuşması sağlanır.

3.    Aşama – Hidrasyon ve Besleme: AquaPeel cilt bakımının son evresinde ise cilt yoğun bir şekilde beslenir ve yenilenir. Vakumla birlikte uygulanan suyun gücü ve etkisi bu aşamada kendini belli eder. Cilde bu aşamada da hafif miktarda salisilik asit uygulanır ve alt katmanların da güçlenmesi sağlanır.

Hastanın cilt tipine ve özelliklerine göre bu işlemlere farklı cilt bakım ürünleri ve medikal maskeler, leke giderici ürünler eklnebilir. Uygulama sırasında her aşama ortalama 5 – 10 dakika arasında tamamlanır. Süreler hastanın cilt tipine ve yapılacak işleme göre uzayabilir ya da kısalabilir.

Düzenli cilt bakımının faydaları nelerdir?

Cilt tipine uygun ürün ve yöntemlerin seçilmesi ile birlikte;

  • Sivilce, siyah nokta ve akne sorunlarının giderilmesi,

  • Leke tedavisi,

  • Yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi,

  • Lifting uygulaması ile kolajen üretiminin arttırılması,

  • Gözeneklerin küçültülmesi,

  • Pigment farklılığının önüne geçilerek cilt tonunun eşitlenmesi,

  • Komedon tedavisi ile siyah ve beyaz noktaların yok edilmesi, cilt bakımıyla mümkün olmaktadır.

Aqua Peel Cilt Bakımı Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cilt bakımından sonra yenilenme sürecinde olan cilt lekelenmelere daha açık hâle gelir. Bu nedenle cilt bakımından sonra, yaz ya da kış fark etmeden, güneş kremi kullanmanız tavsiye edilmektedir. Ayrıca günlük cilt temizleme rutininizde yumuşak, köpük yapılı temizleyicileri tercih ederek nemlendirmeye özen göstermeniz gerekmektedir.


service
figure
figure