Lazer ve Işık Tedavileri

BBL (Broad Band Light)

BBL ışığın canlılar üzerindeki etkilerinden yola çıkarak ışığı filtreleyerek güçlendiren bir teknolojidir.

Standford üniversitesindeki yapılan araştırma sonucunda BBL teknolojisinin cildin genetik materyalini gençleştirdiği kanıtlanmıştır.

BBL 400 – 1200 nanometreler arasında farklı filtreler kullanarak cildin her katmanında tedavi seçenekleri sunar.

Tedavi kişiye özel planlanır. Tek seansta kişinin hem lekelerine hem kılcal damarlarına hem de elastikiyet kaybını tedavi etme olanağı sağlar. Kişinin cilt tipine ve tedavi edilecek cilt problemlerine göre kullanılacak dalga boyu belirlenir.

Işığın yararlı kısımlarının alınıp zararlı kısımlarının filtrelenmesi ile Bilim Adamları tarafından geliştirilen bu yöntem DNA yapısını belirgin düzeyde iyileştirip kolajen üretiminde etki gösteren RNA yapısını etkiler. Yaşımız ilerledikçe azalan ve cildin yaşlanmasına sebep olan kolajen üretimini arttırır. Tedavi ile gen yapılarında oluşan değişiklikler yaşlı hücreler yapısal açıdan genç hücrelere benzer hale gelir.

Tedavinin Süresi

Tedavi edilecek cilt problemlerine göre seans sayısı ve süresi değişmektedir. Ortalama 2 – 4 hafta aralığında 3 ila 8 seans arasında uygulanmaktadır. Seanslar 15 – 30 dakika aralığında yapılan tedavinin şekline göre farklılık gösterir.

BBL Tedavisinin Uygulama Alanları

·        Yüz, boyun, dekolte, el üzeri, kollar, sırt, karın gibi      bölgelerde,

·        Cilt sıkılaştırma ve gençleştirme

·        Yüz germe,

·        Cilt renk düzenleme ve cilt tonu eşitleme

·        Çil, güneş ve yaşlılık lekeleri gibi pigmentasyon sorunlarında

·        Damarsal Lezyonlarda

·        Aktif akne tedavisinde

·        Acne rosacea

·        Doğuştan olan lekelerin tedavisinde güvenle kullanılır.

·        Cilt tipi IV – V gibi koyu ten renge sahip kişilerde de güvenle uygulanabilir.

·         Işık hassasiyeti oluşturmadığı için 4 mevsim uygulanabilir.

·         Avrupa ve Amerika’da uzun yıllardır kullanılmaktadır.

·          Aynı seans içerisinde hem leke hem damarsal lezyonları hem de cilt sıkılaştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

·        Sadece bir cilt problemine odaklanmak yerine genetik gençleşme cildi total olarak yenilemek ve onarmaktadır. Bunlara leke, kılcal damar, sarkma, kırışıklıklar, elastikiyet kaybı ve akne problemlerini de dahil olmaktadır.

·        Bilimsel kanıtlar düzenli yapılan BBL tedavisinin cildi yenilediğini ve yaşlanmayı yavaşlattığını göstermektedir.

·        Ağrısız ve acısızdır. Lokal anestezi gerektirmez.

·        Termoelektrik soğutma başlığı ile cilt yüzeyini soğutarak ciltte oluşabilecek yan etkileri engellemektedir. Uygulama sırasında hafif bir ısı hissedilir. Cilt yüzeyi korunur. Dermal etki sağlanır.

·        Tedavide yaş sınırı yoktur.


service
figure
figure