Akıllı Dolgu

Akıllı dolgu, hyaluronik asit dolgularda olduğu gibi yüzde hacim kaybı ve kırışıklıkların giderilmesi için kullandığımız FDA ve CE sertifikalarına sahip olan bir dolgudur. 20 yıldan fazladır  dermatokozmetik uygulamalarda kullanılmaktadır.

Hyaluronik asit içeren dolgulardan farkı ise uygulandığı yerde deride sıkılaşma, lifting ve deride canlılık ve parlaklık artışı sağlamasıdır. Bunu da tip1 ve tip 3 kollajen artışı sağlayarak yapar.

Dolgu malzemeleri deride sadece hacim kaybını düzeltemez ayrıca kollajen stimülasyonu da yaparak sıkılaşma ve gençleşme sağlarlar.

Hyaluronk asitli dolgularda kısıtlı olan bu sıkılaştırıcı lifting etkisi PCL (polikaprolakton) içeren Akıllı dolgu da çok daha fazladır. Bunun için bu tür dolgulara sıvı ciltte germe veya likit lifting dolgular da denir.

Akıllı dolgu cildin gençleşmesini sağlar, yaşın ilerlemesiyle kaybolan hacmi geri kazandırır.

Akıllı dolgu, 2 yıla kadar  kalıcılığa sahiptir,  kalıcılık ürünün içindeki mikro küreciklerin boyutu ile ilgilidir.

Ürünün içerisinde etkin madde olarak polikaprolakton (PCL) dolgunun %30’unu oluşturur %70'ini ise karboksimetil selüloz (CMC) oluşturur. CMC’in sıvı tutma kapasitesi çok yüksektir ve ilk bir ay etkinliğini gösterdikten sonra etkisi  azalır  sonra PCL nin etkisi başlar ve 4.ayda maksimuma ulaşır. Hem PCL hem de CMC nin güvenlik ve dokuya uyum çalışmaları yapılmıştır ve insan sağlığın zararlı değildir.

Akıllı dolgu vücut yapısına oldukça uygundur. Etki süresinin ardından metabolize olarak vücuttan atılır.

Etkisini 4.aydan itibaren belirgin olarak gösterir. Hızlı hacim artışı oluşturmaz, bu da ürünün doğallığının göstergelerinden biridir. Öteki dolgulara göre daha güvenilirdir.

Kullanılamayacağı Durumlar;

  • Kortizonlu ilaç kullananlara

  • Kontrolsüz diyabet hastalarına

  • Otoimmün hastalarına

  • Hamilelere

  • Deride viral ve bakteriyel enfeksiyonu olan kişilere

  • Metabolik sendromlu kişilere

Akıllı dolgu uygulaması yapılmamalıdır.

Akıllı dolgu uygulamasından önce tüm dermokozmetik işlemlerde olduğu gibi uygulamanın yapılacağı bölge önce antiseptik solüsyonla temizlenir ve sonra anestezik kremle uyuşturulur. Sonrasında dolgu uygulaması iğne veya kanülle yapılır.

Tedavi sonrası  hemen günlük yaşama dönülebilir. Uygulamanın ardından ilk birkaç gün biraz ödem olabilir. Tedavinin asıl etkisi, vücuttaki kollajen oluşumunun hızlanmasıdır. Bunun için de 2 ya da 3 ay beklemek gerekmektedir. Bu süre geçtikten sonra ciltte arzu edilen etki görülmeye başlanır ve ciltte gençleşme etkileri ortaya çıkar. Tedaviyi tekrarlarsanız dolgunun kalıcılık süresinin uzadığını görürsünüz.

Akıllı Dolgu ; Göz altı ve dudaklara uygulanmaz. Bunun dışında yüzün diğer bölgelerine, dekolteye ve ellere uygulanabilir.


service
figure
figure