Tüm yüzde yaşlanmaya bağlı ilk değişimler göz altlarında başlamaktadır. Yapısal özelliklerden dolayı erken yaşlarda ya da yaşlanmaya bağlı olarak göz altlarında; katlantılar, çizgiler, yer yer doku çökmeleri, şişlikler ve koyu halkalar oluşabilmektedir. Göz altı ışık dolgusu, göz altındaki morluk ve kararmalar düzeltilmesinde , yorgun görüntüyü azaltmada, kırışıklıkların, çöküntünün ve sarkmaların giderilmesinde ve gözaltlarındaki eşitsizliklerin giderilmesinde kullanılan oldukça etkili bir uygulamadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Ne İşe Yarar?

Göz altı ışık dolgusunun mezoterapi, lazer uygulaması, fraksiyonel altın iğne, radyofrekans gibi işlemlerle kombine edilmesiyle çok daha güzel sonuçlar elde edilmektedir. Yapılan uygulamalar sonrası göz altındaki çökmeler dolmakta, kırışıklıklar ve morluk giderilmekte, cilt daha parlak canlı görünüm kazanmaktadır. Göz altı ışık dolgusu işlemine göz altlarına lokal anestezik krem uygulanır ardından işlem yapılacak olan bölge antiseptik solüsyon yar ile dezenfekte edilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Sonrası

Göz altı ışık dolgusu işlemi sonrasında göz çevresindeki doğru noktalara ucu künt kanüllerle uygulanır. Göz çevresi oldukça hassas bir bölge olduğu için kullanılacak dolgu maddeleri ve dolgu teknikleri de yüzün diğer bölgelerine göre farklılık gösterir. Bu bölge için özel olarak geliştirilmiş optimal çapraz bağ içeren dolgular kullanılmalı ve uygun teknikle tecrübeli ellerde yapılmalıdır. İşlem sonrası daha genç, sağlıklı ve güzel görünüme kavuşan kişiler normal hayatına işlemden hemen sonra devam edebilir.

goz-alti-isik-dolgusu-nedir

goz-alti-isik-dolgusu-nasil-yapilir

Dudak dolgusu hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız. 

Göz altı ışık dolgusu kalıcı mı?

Göz altı ışık dolgusu kalıcı bir işlem değildir. Kalıcılığının artırılması için işlemin belirli aralıklarla tekrarlanması gerekir.

Göz altı ışık dolgusu zararlı mı?

Göz altı ışık dolgusu, güvenilir uzmanlar tarafından yapıldığında herhangi bir zararı bulunmaz.

Kimlere göz altı ışık dolgusu yapılır?

Göz altlarındaki morluklardan, çökmelerden şikayetçi kişilere göz altı ışık dolgusu işlemi uygulanabilir.

Göz alt morluklarında sadece ışık dolgusu yeterli olur mu?

Göz altı morluğunun az olduğu kişilerde  ışık dolgusu yeterli olurken belirgin morluğu olan hastalarda 15 gün arayla yapılacak kişiye özel hazırlanmış mezoterapi uygulaması sorunun giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Göz altı ışık dolgusunun etkisi nekadar sürer?

Göz altı ışık dolgusunun ömrü 6-8 aydır. Gerekmesi halinde bu süre sonunda 2. Uygulamanın yapılması etki süresini uzatacaktır.

Göz altı ışık dolgusu acıtır mı?

Göz altı ışık dolgusu yapılmadan önce o bölgeye uyuşturucu kremler kullanılır.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yara ve Sivilce İzi Tedavisi

Yara izi anlamına gelen skar aynı zamanda ameliyat izi, sivilce izi gibi cilt yüzeyinde istenmeyen diğer tüm deformasyonları ifade etmek için kullanılır. Yüzde daha çok “akne skarı” olarak karşımıza çıkan yara izlerinin dışında vücudun herhangi bir yerinde yara izleri kişiyi rahatsız edebilir....

Jawline Dolgusu

Jawline dolgu, çenenin çene ucundan kulak önlerine kadar uzanan her iki mandibular kemik hattı boyunca hyaluronik asit, polikaprolakton (Ellanse akıllı Dolgu) gibi dolgu maddeleriyle yüzle uyumlu olacak şekilde yeniden şekillendirilmesi işlemidir....

Ne Aramıştınız?