Burundaki şekil bozukluklarının hyaluronik asit, polikaprolakton (Ellanse akıllı Dolgu) gibi dolgu maddeleriyle yüzle uyumlu olacak şekilde yeniden şekillendirilmesi işlemidir. Burun dolgusu; likit rinoplasti, olarak bilinmekle birlikte ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinir.
 

Burun Dolgusu Uygulaması ile;

  • Burun ucu kaldırma,
  • Burun şeklini
  • Burun eğriliğini
  • Burun kemerini ameliyatsız düzeltme yapılabilmektedir.
  • Ayrıca rinoplasti sonrası oluşabilecek küçük asimetrilerde burun dolgusuyla düzeltilebilmektedir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgu öncesi anestezik kremle bölge uyuşturulur sonrasında antiseptik solüsyonla temizlenerek işlem yapılır. Burun dolgusu burnu hacim kazandırır ancak asimetriler giderildiği için burun yüz ile uyumlu hale gelir ve burundaki bu hacim artışı hissedilmez. Burun dolgusu geçici bir uygulamadır. Etkisi yaklaşık 12- 18 ay arasıdır.

Burun anatomik olarak bir çok damarın anastomoz olarak tanımlanan birleşme noktasıdır. Bu nedenle burun anatomisine hakim olmayan kişiler tarafından yapıldığında damar içi dolgu enjeksiyonu yapma riski daha yüksektir. Burun dolgusu ile damar içine enjeksiyon yapıldığında körlüğe kadar giden çok ciddi yan komplikasyonlar görülebilir. Bu nedenle burun dolgusu yalnızca bu alanda uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Burun dolgusu sonrası ödem, şişme, kızarıklık sıklıkla görülebilmektedir. Bu nedenle burun dolgusu sonrası gözlük kullanımına 1 hafta ara verilmelidir. Kızarıklık ve ödem ortalama 2-3 gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

ameliyatsiz-burun-dolgusu

burun-dolgusu-nasil-yapilir

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dudak Dolgusu

Dudak dolgu uygulamaları estetik uygulamaların belki de en vazgeçilemez olanıdır. Simetrik, dolgun ve çekici dudaklara sahip olma isteği birçok kadının arzusudur. Dudak dolgusu, dudakların volümünün fazla miktarda dolgu kullanılarak arttırılması bilinen en iyi dolgu markasının dudağın içerisine enjekte edilmesi anlamına gelmez....

Yüz Mezoterapisi

Yüz mezoterapisi, ciltteki ince çizgilerin, kırışıklıkların, lekelerin ve yorgunluk belirtilerinin giderilmesine yardımcı olabilir. Yöntem, genellikle birkaç seans halinde uygulanır ve sonuçları uzun süreli olabilir....

Ne Aramıştınız?